^Wróć do Góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Armin van Buuren

armin_van_buurenArmin van Buuren (ur. 25 grudnia 1976 w Leiden) - holenderski DJ i producent muzyki trance, z wykształcenia prawnik. W zestawieniu DJ Mag Top 100 Armin van Buuren uzyskał pierwsze miejsce w latach 2007-2010, drugie w 2002-2004, 2006 i 2011 oraz trzecie w 2005 roku. Obecnie prowadzi w radiu cotygodniowe show "A State of Trance" (ASOT), które jest najchętniej słuchanym show radiowym na świecie z przeszło 30 milionami słuchaczy tygodniowo w ponad 40 krajach.

Biografia            

armin_van_buuren_04 Armin van Buuren urodził się 25 grudnia 1976 w Leiden w Holandii, natomiast dorastał w Koudekerk aan den Rijn. Pochodzi z umuzykalnionej rodziny. Jego ojciec był kolekcjonerem albumów muzycznych, a brat Eller van Buuren jest gitarzystą. Armin komponowanie muzyki rozpoczął we wczesnych latach dzieciństwa od tworzenia miksów na komputerze.
Zainteresowanie syntetycznymi dźwiękami nastąpiło pod wpływem fascynacji twórczością Klausa Schulze i Jean-Michela Jarre. Kiedy skończył 16 lat, dostał sampler Akai S-01 z wejściem mono. W 1995 roku pierwszy raz koncertował w klubie studenckim Nexus położonym niedaleko Leiden University. W międzyczasie przeniósł swoje studio nagraniowe z sypialni do studia wytwórni muzycznej, gdzie pierwszymi utworami jakie skomponował były m.in. "Touch Me" i "Communication". W 1995 roku wspólnie z wytwórnią Cyber Records wydał przebój "Blue Fear", który był jego pierwszym dużym sukcesem, a 2 lata później został wydany jako singel. armin_van_buuren_11
Armin, wspólnie z wytwórnią United Recordings w roku 1999 założył własną markę Armind. Ich pierwszym przedsięwzięciem było zorganizowanie koncertu "One". Drugi koncert pod hasłem "Touch me" przeznaczony był dla wypromowania wschodzących gwiazd muzyki tanecznej. W tym samym roku poznał Dave'a Lewisa - człowieka odpowiedzialnego za początek kariery m.in. DJ Tiesto i Ferry Corsten. Lewis przedstawił go jako DJ-a w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. We współpracy z Tiesto nagrał utwór "Eternity", który następnie został sprzedany na licencji wytwórni Paula van Dyka "Vandit Records" i powtórnie wydany tego samego roku. Van Buuren razem z Ferrym Corstenem skomponowali track "Exhale", który znalazł się w albumie System F. W Armind wydawał także w 2001 Perpetuous Dreamer swój album 'The Sound Of Goodbye'. W późniejszym czasie nagrał dwa remiksy Madison Avenue "Don't Call Me Baby" i Wamdue Project "King of My Castle", które zostały wydane w United Recordings. W roku 2002 muzyk zajął 5 miejsce na liście TOP 100 najpopularniejszych DJ-ów według DJ Magazine. Pod koniec 2003 roku, w klubie The Hague van Buuren ustanowił światowy rekord w zagraniu najdłuższego seta, który trwał 12 godzin i 30 minut. W tym samym roku wydał także swój debiutancki album "76".

Armin_Van_Buuren_06 W roku 2005 otrzymał nagrodę za Najlepsze Show Radiowe oraz tytuł Najlepszej Kompilacji dla A State of Trance 2004 otrzymany podczas Miami Winter Music Conference Awards. W tym samym roku wspólnie z Weezer, Cocteau Twins, The Chemical Brothers, Keane, Nine Inch Nails, New Order i The Prodigy wystąpił na żywo na festiwalu LA's Coachella. Regularnie koncertuje w Wielkiej Brytanii, w takich klubach jak: Passion, Godskitchen, Gatecrasher, Slinky, Peach. Poza Wielką Brytanią występuje również na Ibizie, Krecie, w Helsinkach, Tokio, a także w Jerozolimie. W międzynarodowym głosowaniu Trance Awards 2006 Armin van Buuren otrzymał nagrody za najlepszą kompilację ("A State Of Trance 2005"), najlepszy radiowy show ("A State Of Trance - Armin van Buuren"), najlepszy teledysk trance ("Shivers") oraz otrzymał tytuł najlepszego DJ-a i najlepszego rezydenta (w Amnesia Club na Ibizie). Singel "Serenity" w 2005 roku stał się hymnem Sensation White.

W niedzielę rano, 24 lipca 2011 na świat przyszła pierwsza córka Armina, Fenna.

armin_van_buuren_05

A State Of Trance

A State of Trance to autorska audycja Armina van Buurena w radio Digitally Imported, do którego Holender przeszedł po rozstaniu z ID&T. Oprócz Armina podczas audycji można usłyszeć utwory innych DJ-ów: Andain, Above & Beyond, Gabriel & Dresden czy Markus Schulz.Dyskografia Armina van Buurena     

armin_van_buuren_07

Albumy studyjne
2003 76
2005 Shivers
2008 Imagine
2010 MirageKONCERTY - F I L M Y V I D E O


www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright