^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Rozstanie / A Separation (2011)

RozstanieRozstanie / Jodaeiye Nader az Simin; (2011) - Lektor / PL; Reżyseria: Asghar Farhadi; Scenariusz: Asghar Farhadi; Produkcja: Iran; Gatunek: Dramat; Czas: 2 godz. 03 min.; Obsada: Peyman Moaadi, Leila Hatami, Sareh Bayat, Shahab Hosseini, Sarina Farhadi, erila Zare'i, Ali-Asghar Shahbazi, Babak Karimi, Kimia Hosseini, Sahabanu Zolghadr, Ali Fattahi...
Nader i Simin są teherańskim małżeństwem w separacji. Pewne z pozoru błahe zdarzenie postawi bohaterów przed wieloma moralnie niejednoznacznymi wyborami.
"Rozstanie" to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.
Irański kandydat do Oscara. Film okrzyknięty przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzony na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly?", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału. Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.
Nader i Simin są teherańskim małżeństwem z 14-letnim stażem, które właśnie przechodzi okres separacji. Simin chce, by cała rodzina opuściła kraj, gdyż tylko tak możliwe będzie optymalne wychowanie ich 11-letniej córki, Termeh. Ale nie godzi się na to Nader, który w Iranie dodatkowo opiekuje się swym chorym ojcem. Simin wnosi więc pozew o rozwód, a gdy odkrywa, że Termeh chce pozostać z ojcem, z czasem opuszcza ich oboje. W domu Nadera i Termeh pojawia się Razieh, która ma pomóc przy chorym seniorze. Przybycie tej młodej i bardzo religijnej dziewczyny staje się punktem wyjścia dla wielu nieoczekiwanych i moralnie niejednoznacznych wyborów bohaterów. Film ukazuje problemy współczesnego społeczeństwa irańskiego, w którym kwestie klasowe, prawne i dotyczące seksu oglądane są zarówno z religijnego, jak i świeckiego punktu widzenia.
Nierozstrzygalne - (autor: SQNboy)... Rozstanie u Asghara Farhadiego następuje już na początku filmu. Nader i Simin podzieliła wizja przyszłości rodziny. Ona nie chce, by jej córka dorastała w Iranie, uważa, że osiedlenie się na Zachodzie daje lepsze możliwości rozwojowe. On z kolei nie ... czytaj dalej
Rozstanie z kinem szablonowym... - (autor: marco47)... Ech, ci Polacy to szczęścia nie mają. Nawet gdy nasi rodacy stworzą tak dobry film, jakim jest "W ciemności", znajdzie się lepszy. W tym roku to "Rozstanie" zgarnęło Oscara polskiemu rodzynkowi sprzed nosa. I można marudzić, że wygrana była tak ... czytaj dalej
Irreversible - (autor: Caligul)... Simin (Leila Hatami) chce wyjechać z kraju. Za granicą czeka na nich lepsza przyszłość, argumentuje. Jej mąż, Naader (Peyman Moaadi), za nic nie chce słyszeć o takim rozwiązaniu. Musi zostać, opiekować się swoim chorym na Alzheimera ojcem. W tej ... czytaj dalej
Świetny - (autor: Gosia76_samosia)... Świetny z paru powodów. Po pierwsze-sama historia, problem wokół którego koncentruje się fabuła. Po drugie-kultura i społeczeństwo, w którym akcja się rozgrywa. Po trzecie-uniwersalność historii, co jednak nie odbiera mistrzostwa filmu. Warte obejrzenia. Polecam!... czytaj dalej.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright