^Wróć do Góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Andrea Bocelli...

andrea bocelli-2Andrea Bocelli urdził się 22 września 1958 w Lajatico w Toskanii. - śpiewak klasyczny (tenor), kompozytor i producent muzyczny. Głos Andrei Bocellego uczynił z niego fenomen międzynarodowy. Debiutanckim albumem "Romanza" Andrea zwrócił na siebie uwagę milionów milośników muzyki na całym świecie, zdobywając szczyty list przebojów i mnóstwo Platynowych Płyt.

Urodził się z wrodzoną wadą wzroku - jaskrą, w wieku 12 lat, kiedy grał w piłkę nożną, doznał wylewu krwi do mózgu w wyniku czego utracił wzrok. Posiada wykształcenie prawnicze (studia prawnicze w Pizie).Andrea Bocelli i Plays Auckland


Andrea wspomina dziecięcą fascynację wielkimi włoskimi tenorami, takimi jak Del Monaco, Gigli, a zwłaszcza jego idol - Franco Corelli. Bocelli marzył, by zostać wielkim tenorem. Jako nastolatek wygrał kilka konkursów wokalnych. Potem wyjechał do Pizy, aby studiować prawo. Występował w tamtejszych barach, grając na pianinie i śpiewając klasyczne przeboje słynnych piosenkarzy - Sinatry, Aznavoura i Piaf.

Andrea Bocelli6

W 1992 roku włoski gwiazdor rockowy Zucchero szukał tenora, z którym prowadziłby próby przed wspólnym występem z Lucianem Pavarottim. Przypadkowo trafił na Bocellego. Pavarotti zachwycil się wówczas śpiewem nieznanego tenora.

Równolegle z karierą na polu muzyki popularnej tenor z sukcesem rozwija swoje zainteresowania operowe. Pierwszy album z muzyką klasyczną nagrany przez niego w 1995 r. nosił tytuł "Viaggio Italiano". W 1998 roku ukazała się pierwsza płyta z muzyką klasyczną na rynku międzynarodowym - "Aria". To jeden z największych sukcesów klasyki w dziejach fonografii. Królował na listach przebojów muzyki klasycznej, jak również konkurował pod względem sprzedaży z nagraniami muzyki pop. Jeszcze większym sukcesem okazał się kolejny album "Sacred Arias". Zawierał kompozycje sakralne Bacha/Gounoda, Mozarta, Schuberta i Rossiniego. Orkiestrą towarzyszącą tenorowi dyrygowal Myung - Whun Chung.

andrea bocelli na swieta

Najnowszym nagraniem Bocellego dla wytwórni Sugar jest album "Cieli di Toscana" (2001) złożony z pieśni i piosenek zachowujących klimat muzyki toskańskiej napisanych specjalnie dla włoskiego śpiewaka.

W repertuarze posiada trzynaście albumów studyjnych, w tym Osiem kompletnych oper:
2000: La Boheme
2003: Tosca
2004: Il Trovatore
2005: Werther
2006: Pajace
2007: Cavalleria Rusticana
2008/2010: Carmen
2010: Andrea Chénier
albumy klasyczne, popowe.

Wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy na całym świecie. Dzięki temu stał się on najlepiej sprzedającym się artystą w historii muzyki klasycznej.


BIOGRAFIA Andrea Bocellihttp://muzyka.onet.pl/artysci/katalog/andrea-bocelli


www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright